У першому півріччі 2021 року кількість кібератак різко збільшилася: продукти Trend Micro заблокували 41 млрд загроз, а в Україні було зафіксовано понад 100 млн випадків атак, пов'язаних з електронною поштою
Програми-вимагачі залишаються основною загрозою, а зловмисники удосконалюють тактику
15 вересня 2021 року - Trend Micro Incorporated (TYO: 4704; TSE 4704), світовий лідер в області кібербезпеки, повідомляє, що її продукти в першій половині 2021 року заблокували 40,9 мільярдів поштових загроз, шкідливих файлів та URL-адрес для своїх клієнтів. Це на 47% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Завантажити повну версію звіту Attacks from All Angles: 2021 Midyear Security Roundup («Атаки з усіх боків: огляд загроз кібербезпеки в першій половині 2021 року») можна тут.
🔸 Програми-вимагачі в першій половині року залишаються головною загрозою, оскільки кіберзлочинці продовжують полювання на великі компанії та відомих людей. Працюючи з третіми сторонами для отримання доступу до цільових мереж, вони використовували інструменти та методи, що відносяться до категорії постійних серйозних загроз (Advanced Persistent Threat), для крадіжки та шифрування даних жертв.
🔸 Банківська галузь значно постраждала: в першій половині 2021 року кількість атак програм-вимагачів збільшилася на 1318% в річному обчисленні.
🔸 Програми-вимагачі стали серйозною, але не єдиною загрозою для глобальних організацій в першій половині 2021 року.
Звіт Trend Micro також показав:
- кількість випадків компрометації ділової електронної пошти (BEC) збільшилася на 4%, ймовірно, в результаті нових можливостей, які зловмисники отримали через пандемію COVID-19;
- найбільш шкідливим ПЗ, що найчастіше вииявляється, стали майнери криптовалют, випередивши за останні місяці WannaCry та веб-оболонки;
- учасники The Zero Day Initiative виявили 770 вразливостей, що на 2% менше, ніж у першому півріччі 2020 року;
- всього було виявлено 164 шкідливих шахрайських додатків, пов'язаних з COVID-19, 54% з яких видавали себе за TikTok.
За оцінками компанії Trend Micro, на Україну в першій половині 2021 року припадає 1,74% всіх активних програм-вимагачів у європейському регіоні, та 0,20% всіх програм-вимагачів у світі (всього їх заблоковано понад 7 мільйонів). Також в країні було зафіксовано понад 108 мільйонів атак, пов'язаних з електронною поштою, та одна спроба компрометації ділової електронної пошти. Додатково продукти Trend Micro заблокували 2,6 млн шкідливих URL-адрес та 3,5 млн спроб користувачів перейти по ним. Заблокували в Україні також 263 ботнетів - їх жертвами стали 2390 користувачів.
Окремо в звіті наголошується, що на початку 2021 року правоохоронні органи Нідерландів, Німеччини, США, Великобританії, Франції, Литви, Канади та України спільно припинили роботу одного з найбільших та давно існуючих ботнетів в світі - Emotet.
«Перший крок на шляху до ефективного зниження кіберризиків - це розуміння масштабу, складності та конкретних характеристик ландшафту загроз, - каже Михайло Кондрашин, технічний директор Trend Micro в СНД, Грузії та Монголії. - На додаток до комплексного захисту Trend Micro від загроз, що швидко ровиваються, таких як програми-вимагачі, фішинг та BEC, наші піврічні зведені звіти надають глобальним організаціям та зацікавленим сторонам безцінну інформацію, яка допоможе їм побудувати більш безпечний світ».
Висновки звіту підкреслюють ефективність та зростаючу потребу в цілісному та масштабованому рішенні для кібербезпеки на рівні підприємства. У міру того, як частота і витонченість загроз продовжують рости, групам корпоративних центрів забезпечення безпеки (SOC) буде необхідна платформа, яка може оптимізувати процес забезпечення безпеки без шкоди для надійності.